Odkorňovače Morbark

Morbark 640

Morbark model 640, je více účelový odkorňovač vhodný k použití v pilařských a stěpkovacích provozech. Tento stroj lze použít jak k odkorňení měkkého tak i tvrdého dřeva, malých i velkých průměrů. Model 640 dostatečně rychle odkorní materiál o malém průměru a zároveň má dostatek výkonu pro odkornění velkých průměrů materiálu.

Systém spirálového odkornění, rotuje a posouvá materiál okolo odkorňovací hlavy osazené odkorňovacímy tvrdokovovímy segmenty. V závislosti na průměru materiálu lze měnit rychlost posuvu materiálu díky zadnímu podávacímu válci, u kterého operátor nastavuje úhel pod kterým je podávací válec v kontaktu s kulatinou, tím mění rychlost spirály v závislosti na typu materiálu. Tento systém dovoluje variabilně nastavit optimální rychlost odkornění a využít plnou kapacitu stroje za všech podmínek, například je možné odfrézování kořenových náběhů a dalších nerovností na odkorňovaném kmenu, zrychlit podávání u materiálu s malým průměrem a t. d.


Odkorňovač PSP/PS8

Navržen pro odkorňování materiálu od 3" do 12" (79 až 305mm) průměru a od 6' do 25' (1,8 až 7,6m) délky.Centrální sekce kompletně s odkorňovacím zařízením v kombinaci tvrdokovových zubů a nožů, s hydraulicky uzamykatelným stolem.20' (6.096mm) podávací dopravník s vyhazovači a hydraulickým pohonem. 20' (6.096mm) vynášecí dopravník ( Hourglass Roll Design) s dvoucestným systémem vyhazovačů a hydraulickým pohonem.Hydraulicky ovládaná regulace množství odběru materiálu s hydraulicky ovládaným systémem podávání materiálu.Výkon stroje do 12 m/min. Výška podávacího stolu 42-1/2" (1.079mm) výšky od podkladu do vrchní části podávacího dopravníku. Motor Base, 50HP elektrický (415V/50Hz/3fáze) a klínový hnací řemen. ( Evropská frekvence ). Směr zpracování materiálu (z leva do prava, nebo z prava do leva)Zařízení odpovídá CE směrnicím.


Odkorňovač C-serie

Konstrukce odkorňovače série "C''umožňuje odkorňovat materiál v průměru od 4" do 24" ( 101 - 609 mm).Použití tohoto systému je vhodné pro odkorňování tvrdého a měkkého dřeva, včetně vláknitého materiálu a speciálních druhů dřeva, jako například cedru.
Odkorňovače řady "C " používají průběžný, přímý odkorňovací systém Morbark pro kompletní odkornění materiálu spolu se systémem "rollcase''umožňující operátorovi stroje současné odkorňování jednoho kusu materiálu a nakládání druhého kusu materiálu do odkorňovacího mechanismu stroje. Odkorňovač je dodáván s podávacím dopravníkem typu "rollcase", délka podávacího dopravníku 6096mm. Podávací a vynášecí dopravník je poháněn hydraulicky, včetně vyhazovačů na vynášecím dopravníku.


Chip-Pac

Morbark Chip-Pac kombinuje štěpkovač a síto  v jednom samostatném balení. Štěpko- třídící systémy  Morbark jsou osvědčené vysokokapacitní stroje, které oddělují nadrozměr, prach  a odpad  od normované štěpky, s robustním Morbark štěpkovačem v jeho srdci, Chip-Pac, je k dispozici v e velikosti disku 48 "a 58 " (121,9 cm a 147,3 cm), je široce používán ke odstraňování odpadu z pilařských produktů. Chip-Pacs jsou k dispozici s čventylátory pro dopravu štěpky  o výkonu 10 hp (7,5 kW), 30 hp (22,4 kW) nebo 40 hp (29,8 kW) případně s volitelným ventilátorem o výkonu 3 hp (2,2 kW).