Morbark diskové a bubnové štěpkovače

23X Chiparvestor Štěpkovač kmenů

Morbark 23X Chiparvestor® je nejnovější model celé úspěšné řady. Nejnovější modifikace podávacího ústrojí umožňují ještě více využít ohromný výkonnostní potenciál tohoto diskového štěpkovače. Umožňuje také  snazší přístup obsluze při provádění údržby. Protože Morbark 23X zpracuje kmeny až do průměru 23" , tedy 58.42 cm, proto jsou všechny disky ve výrobě ultrasonicky testovány,   díky tomu se stal Model 23X nejlepším diskovým štěpkovačem v průmyslovém použití. Stejně jako jeho předchůdce, Morbark 23 , je model 23X  osazen štěpkovacím diskem o průměru 190,5 cm a sílou disku 12,7cm. Takto dimenzovaný disk zaručuje enormní výkon a životnost při zpracování ohromných objemů materiálu. Stroj je také vybaven separátorem s deflektorem, tento systém podstatně zvyšuje kvalitu konečného produktu.  Oproti předchozímu modelu, má stroj zvětšenou světlou výšku, pro lepší průchodnost terénem, upravenou šířku na 2,54m, pro snazší přepravy a zjednodušený podávací systém sestávající z dvou podávacích válců -  vrchního podávacího válce o rozměrech 28.75″ x 42″ (73 cm x 106.68 cm) a spodního podávacího válce o rozměrech  13″ x 42″ (33.2 cm x 106.68 cm) .

40/36 Whole Tree Drum Chipper

Morbark 40/36 Whole Tree Drum Chipper je kompaktní bubnový štěpkovač navržený pro průmyslové zpracování materiálu. Podávací ústrojí je shodné jaku u horizontálních drtičů značky Morbark a zajišťuje maximální výkon a dlouhou životnost. Model  40/36 je určen nejenom ke zpracování kulatiny, ale i ke zpravování těžebních zbytků a vyzdraveného materiálu.  Morbark Advantage 3 štěpkovací buben produkuje díky své konstrukci konzistentní štěpku nevyšší kvality. Materiál oceli AR-450 zajištuje dlouhou životnost štěpkovacího bubnu. Zpracování je efektivnější díky postupnému uspořádání pozice nožů  v "kapsách" s výměnnými otěrovými částmi, pro snadnou údržbu.  Model nabízí malou spotřebu v porovnání k tuně materiálu.  Šířka stroje je 2,59m pro snadnou přepravu.  


Morbark 223, odkorňovač kmenů

Morbark 223 je navržen pro odkornění kulatiny a následné štěpkování v sérii s Modeleen 23X, modelem 40/36, nebo pro samotné odkorňování kmenů. velký vstupní otvor - 56" x 23" (142.24 cm x 58.42 cm) umožňuje zpracování kmenů do průměru 58.42 cm a rychlosti   15 až 45 metrů za minutu. Integrovaný řídící systém  Morbark pracuje v sérii s řídícím systémem štěpkovače a v závislosti pa potřebách štěpkovače upravuje rychlost podávání a otáčky odkorňovacích bubnů v závislosti na požadované kvalitě konečného produktu. Kůra je odváděna před odkorňovač a dále již nekontaminuje materiál který se používá například pro výrobu bílé papírenské štěpky.


Model 30 Chiparvestor, štěpkovač kmenů

Největší v řadě, Morbark, model 30 byl stvořen pro výkon! Agresivní štěpkovací disk o síle 12,7cm a váze 3.628,74 kg je ideální pro ty největší objemy materiálu. S průměrem disku 210,82cm a dvou, nebo tří válcovým podávacím systémem je stroj připraven zpracovat materiál v objemech, které nemají na trhu obdoby a to při dodržení papírenské kvality štěpky! Stroj je dodáván podle přání zákazníků s tří, nebo čtyř nožovou konfigurací disku, tří nápravou, nebo pásy  pro přepravu a pojíždění stroje, reverzním ventilátorem, a mnoha dalšími možnostmi pro každou situaci a výzvu, která na vás čeká. Stroj je také možné dodat včetně podávací ruky a kabiny s nosností 9.000kg v 3,05m. 

V případě jakýchkoli vašich dotazů,nás prosím neváhejte kontaktovat.